چهار مورد که باید درباره طراحی کابینت آشپزخانه بدانید

طراحی کابینت آشپزخانه برای یافتن کابینت های مناسب برای آشپزخانه جدید خود گزینه های بی شماری را برای هر مدل ساز ارائه می دهد. دانستن عناصر اصلی طراحی به شما کمک می کند آرایه گزینه ها را باریک تر کنید و تصمیم را ساده تر کنید. برخی از این اصول مربوط به کیفیت ساخت و ساز و برخی دیگر مربوط به سبک آشپزخانه و سلیقه شخصی است.

بیایید هر یک به نوبه خود در نظر بگیریم. دو مورد از اصول طراحی کابینت آشپزخانه موضوعات کیفی استدو مورد دیگر درباره سبک و سلیقه هستند.

1. مواد

برای ساخت کابینت شما از چه ماده ای استفاده خواهد شد؟ مواد یکی از مهمترین تصمیمی است که شما خواهید گرفت زیرا طرح و سبک کابینت شما مهمترین عامل تعیین کننده سبک و طراحی کل آشپزخانه است. شما چندین انتخاب دارید:

  • فلز (فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم)آویز کردن فلز هم می تواند گران باشد و هم سنگین. برخی از فلزات – به ویژه فلزات مورد استفاده در گذشته – در معرض زنگ زدگی قرار داشتند. فلز در رنگ ها موجود است یا می توان آن را رنگ آمیزی کرد. این کابینت ها همچنین در صورت تصادف با یک تابه ، هرگونه غرق شدن یا گودبرداری را نشان می دهند و خراش هایی را نشان می دهند. به همین دلایل این یک انتخاب محبوب در طراحی کابینت آشپزخانه نیست.

طراحی کابینت آشپزخانه

  • ترکیب چوب :برخی از سازندگان کابینت از چوب کمتری مانند تخته سه لا یا کاج برای ساخت کابینت استفاده می کنند و سپس از درب ها و پانل های خارجی چوب بهتر یا گران تر استفاده می کنند. برخی نیز از تخته ذرات یا سایر مواد کامپوزیت استفاده می کنند. هر نوع کابینت چوبی را می توان با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کرد. می توانید از یک براق براق یا یک مات مات استفاده کنید.

کابینت چوبی آشپزخانه

  • چوب جامد :این کابینت ها کاملاً از چوب های با کیفیت بالا ساخته شده است ، مانند چوب کوره ای ، بلوط ، افرا یا چوب های گران تر مانند گیلاس یا گردو ساخته شده است. آشپزخانه های سنتی و بعضی از آشپزخانه های کشور ممکن است از چوب تیره مانند گیلاس ، چوب ماهون ، گردو یا آبنوس استفاده کنندآشپزخانه های معاصر تمایل به استفاده از چوب های سبک تر مانند توس یا افرا دارند. شما می خواهید رنگ ، دانه چوب و انتهای اعمال شده روی چوب را در نظر بگیرید. کابینت های بهتر با چند لایه پلی اورتان برای محافظت از چوب به پایان رسید. چوب جامد در حال حاضر محبوب ترین انتخاب طراحی کابینت آشپزخانه است.

2. ساخت و ساز

 کابینت های با کیفیت پایین غالباً با چسب یا منگنه کنار هم قرار می گیرند. این ایده خوبی نیست (در صورت انتخاب) زیرا به دلیل استفاده سنگین از کابینت و کشو های آشپزخانه ، آنها دوام نخواهند داشت. این یکی از مهمترین جنبه های طراحی کابینت آشپزخانه است.

 

3. سبک درب

در درب های کابینت انواع و طرح های زیادی وجود دارد. سبک درب تعیین کننده اصلی طراحی کابینت آشپزخانه است. به عنوان مثال ، یک آشپزخانه معاصر تقریباً به طراحی درب پانل تخت نیاز دارد. طراحی پانل بلند شده ، از طرف دیگر ، سبک درب ترجیحی برای آشپزخانه به سبک سنتی است. سایر طراحی های کابینت این سبک های درب را شامل می شود: صفحه نمایش رویه ، قاب و تابلو ، قاب و پانل با مهره ، پانل بلند شده مربعی ، پانل دارای خمیده و صفحه تخته مهره.

سبک درب کابينت شما مي‌تواند مهم‌ترين عامل در طراحي جديد آشپزخانه‌تان باشد. درب کابينت نه تنها مشهودترين المان در طراحي آشپزخانه است، بلکه مي‌تواند گران‌ترين المان نيز باشد. براي تمام خانه‌ها با هر طراحي‌اي نوعي سبک درب کابينت وجود دارد، خواه با طرح‌هاي پيچيده باشد يا ساده.

 

4- لوازم جانبی طراحی کابینت آشپزخانه

لوازم جانبی عنصر اصلی نهایی طراحی کابینت آشپزخانه هستند. لوازم جانبی شامل دستگیره ، تنظیمات شخصی سازمان ، گزینه های دسترسی و اصلاحات ویژه می باشد. دستگیره باید با سبک آشپزخانه (روستایی ، فرسوده ، براق) و سایر فلزات مورد استفاده در مکانهای قابل مشاهده در آشپزخانه مطابقت داشته باشد.

 به عنوان مثال ، فلزات برس با تجهیزات فولاد ضد زنگ بسیار خوب کار می کنند. دستگاه ها و اسباب بازی های زیادی وجود دارند که می توانند در کشوها و کابینت ها برای سازماندهی وسایل نصب شوند. بسیاری از واحد های سفارشی دارای این موارد هستند. موارد دسترسی شامل مواردی مانند سینی های کشویی یا واحدهای چرخشی (به عنوان مثال سوزان تنبل) برای دسترسی به چیزها در کابینت ها است.

 

اصلاحات ویژه تغییراتی است که در هر کابینت ایجاد می شود تا عملکرد آنها نسبت به کشو های یخچال یا یخچال های فریزر و غیره انجام شود.

 

با درک این اصول و مبانی طراحی کابینت آشپزخانه ، از شما آگاه تر ، آگاه تر برای پرسیدن سوال خواهید بود و همچنین می توانید تعداد سبک های کابینت مورد نظر خود را برای انتخاب کابینت هایی که در بازسازی آشپزخانه خود استفاده خواهید کرد محدود کنید.

. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح های کابینت آشپزخانه که حاوی کیفیت و ظاهر کابینت های سفارشی گران قیمت با کسری از قیمت است ، گزارش رایگان scott dostal را در http://freereport.k Kitchencabinetvalue.com دریافت کنید .

.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع مقاله:https://EzineArticles.com/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *